Beton i kostka brukowa to jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Stosuje się je zarówno przy budowie domów jednorodzinnych jak i budynków przemysłowych / komercyjnych. Powierzchnie betonowe znalazły swoje zastosowanie wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Beton i kostka brukowa posiadają bardzo dużo zalet, ale również wady. Dlatego, żeby zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom należy przeprowadzać odpowiednią pielęgnację tego materiału budowlanego. Preparaty pielęgnujące powierzchnie betonowe to odpowiednio dobrane środki czyszczące oraz impregnaty.

Po pierwsze powierzchnie betonowe to coraz silniejszy trend w wykończeniu pomieszczeń. Płyty ścienne, panele 3d, donice betonowe, czy meble z betonu architektonicznego to bardzo nowoczesne, ale i elegancki sposób wykończenia. Do pielęgnacji tego rodzaju materiału budowlanego sprawdzi się impregnat do betonu architektonicznego. Impregnat ułatwi utrzymanie czystości.

Po drugie powierzchnie betonowe zawładnęły powierzchniami na zewnątrz. Kostki brukowe, płyty chodnikowe, krawężniki znajdują się na ogrodzeniach, podjazdach, tarasach, czy ogólnie w ogrodach. Jest to zasługa tego, że powierzchnie betonowe są trwałe, wytrzymałe oraz odporne na warunki atmosferyczne.

Zadbane powierzchnie betonowe mogą cieszyć oczy swoich właścicieli przez wiele lat. Takim sposobem jest impregnacja. Impregnacja posiada cały szereg zalet, przede wszystkim ułatwia utrzymanie czystości. Impregnaty hydrofobowe nadają powierzchni odporność na szkodliwe działanie wody. Przy tym nie naruszają jej paroprzepuszczalności. Dzięki tym właściwościom kostki brukowe stają się mrozoodporne. Impregnacja sprawia również, że powierzchnie betonowe mniej chłoną wodę, a to skutkuje mniejszym porastaniem mchami i glonami.

W naszym asortymencie polecamy wysokiej jakości środki czyszczące i impregnaty najlepszych producentów. Polecamy produkty: Dynasil, Lakma, ProtecGuard.

Wiele bardzo wartościowych informacji można znaleźć w artykule „Który impregnat do kostki brukowej wybrać?” oraz tutaj.