Impregnaty nie zmieniające wyglądu kostki brukowej, betonu, czy prefabrykatów betonowych to preparaty, których zadanie jest inne niż podkreślenie walorów estetycznych.

Po pierwsze takim rodzajem wyrobu jest impregnat hydrofobowy.  Niezaimpregnowane powierzchnie kostki brukowej, betonów czy innych materiałów budowlanych nieustannie są narażone na niekorzystne warunki pogodowe. Takimi warunkami atmosferycznymi są: intensywne opady deszczu, mrozy, upały destrukcyjnie wpływają na stan powierzchni.  Impregnacja hydrofobowa sprawia, że materiał staje się mniej nasiąkliwy. Następnie mniejsza nasiąkliwość powoduje, że powierzchnie mniej się brudzą. Dodatkowo zabrudzenia są łatwiejsze w czyszczeniu. Efekt hydrofobowości zmniejsza również ryzyko porastania betonu i kostki brukowej przez mchy i glony. Zaimpregnowana kostka brukowa staje się niekorzystnym środowiskiem dla tych zabrudzeń organicznych. W łatwy sposób można rozróżnić, czy powierzchnia została zaimpregnowana hydrofobowo. Jeżeli na powierzchni powstaje efekt „perlenia się wody” jest to istotny dowód na to, że materiał budowlany jest zaimpregnowany.

Po drugie impregnatem nie zmieniającym wyglądu jest również impregnat oleoofobowy. Impregnaty oleofobowe oprócz właściwości hydrofobowych mają za zadanie ochronę powierzchni przed szkodliwym działaniem olejów i tłustych plam na zaimpregnowaną powierzchnię. Zaimpregnowana powierzchnia, która jest zaimpregnowana impregnatem oleofobowym staje się łatwiejsza w czyszczeniu tłustych zabrudzeń. Wzrasta możliwość skutecznego wyczyszczenia plamy olejowej.

Po trzecie impregnaty wzmacniają w niewidoczny gołym okiem sposób strukturę zaimpregnowanego materiału budowlanego. Wzmocnioną powierzchnię jest trudniej zarysować, jest odporniejsza na kruszenie się.

Impregnaty nie zmieniające wyglądu znajdują się w naszej ofercie. Polecamy wyłącznie najlepsze i sprawdzone marki: Dynasil, Nanostone, ProtectGuard, Lakma, Specialchem, Protectsystem.

Impregnację można przeprowadzić samodzielnie, ale również można ją zlecić profesjonalnej firmie czyszczącej. Wielu przydatnych informacji dotyczących impregnatów można znaleźć tutaj.