Profesjonalne impregnaty do kostki brukowej to podstawa pielęgnacji naszego chodnika, podjazdu, czy płyt tarasowych. Stały kontakt z wodą i innymi niekorzystnymi czynnikami ma bardzo negatywny wpływ na zewnętrzne wyroby betonowe, takie jak kostka brukowa. Jej strukturę można odpowiednio zabezpieczyć, korzystając ze specjalistycznych impregnatów. W naszym sklepie online przygotowaliśmy duży asortyment środków chemicznych, które można zastosować do ochrony tego typu materiałów. W katalogu oferujemy wyłącznie preparaty od sprawdzonych marek, do których należą: Dynasil, ProtectGuard, Nanostone, Glow, Aksil, Specialchem oraz Qmar. Oprócz standardowych produktów posiadamy także impregnaty pogłębiające kolor kostki betonowej, nadające jej tzw. “efekt mokrej kostki”, oraz preparaty koloryzujące zawierające pigment, przeznaczone do odświeżenia wyblakłej barwy kostki brukowej. Poza tym proponujemy zakup preparatów służących do wzmocnienia uszkodzonych elementów elementów betonowych, impregnaty oleofobowe do ochrony przed olejami i wiele innych, przydatnych pozycji.

Jakie impregnaty do kostki oferujemy?

W ofercie naszego sklepu znajdują się wyłącznie profesjonalne, sprawdzone preparaty do impregnacji kostki brukowej. W celu ułatwienia poruszania się po sklepie podzieliliśmy produkty ze względu na obszar zastosowań, główne przeznaczenie oraz czynnik aktywny impregnatu. Można znaleźć tu zarówno impregnaty nanotechnologiczne, oparte na cząsteczkach silanów, jak i impregnaty polimerowe i siloksanowe o większej strukturze. Są one rozpuszczone zarówno w nośniku wodnym i rozpuszczalnikowym. W przypadku wątpliwości oferujemy profesjonalne doradztwo na każdym etapie sprzedażowym. Uwzględniliśmy również podział na impregnaty oleofobowe, chroniące kostkę przed plamami i tłuszczem oraz impregnaty koloryzujące lub te, pogłębiające kolor z efektem mokrej kostki.

Profesjonalne impregnaty do kostki brukowej

Długotrwała ekspozycja na wilgoć bardzo źle działa na beton i może być przyczyną dużych zniszczeń w jego strukturze. Wykorzystanie naszych środków chemicznych do konserwacji materiału pozwoli uniknąć wielu negatywnych konsekwencji. Impregnat przenika w głąb kostki i wzmacnia ją od środka, tworząc barierę ochronną również na zewnątrz. Produkty z tej kategorii charakteryzuje znaczna hydrofobowość, przez co uniemożliwiają przedostanie się wilgoci do wnętrza struktury betonu. Dodatkowo specyfiki zabezpieczają przed powstawaniem mchów oraz porostów na nawierzchni, niszcząc zarodniki mikroorganizmów. W przypadku bruku dekoracyjnego warto sprawdzić preparaty koloryzujące, które nie tylko przywracają dawną barwę, ale też tworzą barierę przed promieniowaniem UV. Wszystkie produkty oferujemy w dużych, ekonomicznych pojemnikach, więc starczą na dłużej.  Ciekawe informacje można znaleźć tutaj.

Dlaczego warto stosować impregnaty do kostki brukowej?

W przypadku każdego materiału budowlanego warto zastosować impregnację hydrofobową. Zadaniem impregnatów do kostki brukowej oraz betonu jest przede wszystkim ochrona powierzchni przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, zabrudzeniami oraz korozją. Beton podobnie jak każdy inny materiał, ulega z czasem niszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Mowa wówczas o korozji betonu. Można jej zapobiec poprzez nadanie powierzchni właściwości hydrofobowych i ograniczenie jej nasiąkliwości. 

Efekt hydrofobowy po impregnacji kostki, ułatwia również utrzymanie kostki brukowej w należytej czystości lub przynajmniej ułatwia jej wyczyszczenie. Efekt perlenia wody wytwarza na powierzchni betonowej efekt samoczyszczący kurz, przy każdym opadzie deszczu. Odpowiednio zastosowane impregnaty chronią także powierzchnie przed utratą koloru lub mogą wpłynąć na tzw. efekt pogłębienia koloru. Właściciele posesji, głównie z grafitowymi kostkami, narzekają na duże odbarwienie kostki z czasem jej użytkowania. Impregnaty z tzw. efektem mokrej kostki temu zapobiegają. 

Jak działają impregnaty z efektem mokrej kostki?

impregnat z efektem mokrej kostki działanie

Impregnaty z efektem mokrej kostki działają głównie poprzez wytworzenie na kostce filmu polimerowego, który zakrzywia promienie słońca sprawiając, że mniejsza ich ilość jest odbijana od powierzchni, przez co kostka wygląda jakby była mokra. Innym sposobem jest natłuszczenie kostki, które również wpływa na optykę i postrzeganie powierzchni. 

Zastosowane impregnaty do kostki brukowej przynoszą jej głównie poniższe korzyści:

  1. ułatwiają utrzymanie czystości na kostce
  2. spowalniają porost glonów i mchów
  3. zwiększają mrozoodporne właściwości kostki brukowej
  4. ograniczają nasiąkliwość kostki wodą
  5. chronią kostkę przed trwałymi plamami
  6. mogą poprawić właściwości wizualne kostki.