Środki do czyszczenia kostki brukowej to są niezbędne, jeżeli zależy nam na utrzymaniu w czystości naszych podjazdów, chodników i tarasów. Pamiętajmy o tym, żeby nasza kostka brukowa zachwycała jak najdłużej musimy zadbać o jej pielęgnację. Podstawą pielęgnacji jest odpowiedni środek czyszczący, a dopełnieniem impregnat.

Przede wszystkim kostka brukowa i beton są jednymi z podstawowych materiałów budowlanych wykorzystywanych w budownictwie. Główną zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena i wytrzymałość wyrobów betonowych. Wykończenia z betonu znajdują swoje zastosowania zarówno wewnątrz mieszkań jak i na zewnątrz domostw.

Na wstępie należy zaznaczyć, że kostka brukowa jest produkowana w różnych kształtach, rozmiarach oraz w różnych wariantach wykończenia powierzchni. W asortymencie sklepów budowlanych bez problemów znajdziemy kostki brukowe przemysłowe oraz szlachetne. Wśród kostek szlachetnych znajdują się: kostki płukane, szczotkowane, czy płyty tarasowe wykonane z betonu architektonicznego. Kostki szlachetne najczęściej wybierają osoby, do prywatnych domostw. Natomiast kostki przemysłowe bez problemu sprawdzają się w miejscach użyteczności publicznej, gdyż są dużo bardziej wytrzymałe.

Po pierwsze środki do czyszczenia kostki brukowej dobierajmy zawsze każdorazowo do zabrudzenia oraz posiadanej kostki brukowej, które chcemy usunąć. Najczęściej występującymi zabrudzeniami są: zabrudzenia organiczne z mchów i glonów, plamy olejowe i zabrudzenia tłuste oraz wykwity i rdza. Pamiętajmy, że preparaty czyszczące do każdego rodzaju zabrudzeń posiadają inne czynniki aktywne. Nie ma uniwersalnego preparatu, który jest skuteczny w usuwaniu każdego z zabrudzeń.

Po drugie ważna jest jakość środka czyszczącego. W naszej ofercie znajdują się najwyższej jakości środki czyszczące kostkę brukową oraz beton. Polecamy profesjonalne marki: Dynasil, Nanostone, ProtectGuard i wiele innych.

Dodatkowo, gdy brakuje nam czasu i sprzętu do wykonania czyszczenia kostki brukowej, podjazdu czy tarasów można to zlecić profesjonalistom. Dla firm czyszczących takie zlecenia to normalność. Interesujące informacje o rodzajach kostek brukowych znajdują się w artykule „Jakie rodzaje kostki brukowej?