Filtry

Preparat czyszczący plamy olejowe jest jednym z najważniejszych czynników podczas procesu czyszczenia plam olejowych, czy plam z sadzy. W tej kategorii podpowiemy Państwu jak poradzić sobie z jednymi z najcięższych zabrudzeń, które występują na kostce brukowej lub płytach podjazdowych. Nie warto bagatelizować tego typu zabrudzeń. Nawet kilka kropel wyciekającego oleju, może powiększyć się do o wiele większych rozmiarów plam. Należy, również pamiętać, że olej olejowi nie równy. Stopień jego przepracowania, zastosowanie (spożywczy, hydrauliczny, czy silnikowy) również wpływają skuteczność procesu czyszczenia powierzchni.

Po pierwsze, jeżeli przytrafi się nam plama olejowa, tłusta plama z tłuszczu spożywczego na wcześniej zaimpregnowanej powierzchni kostki brukowej, to usunięcie plamy jest dość łatwe. W tej sytuacji odpowiedni środek czyszczący i szybka reakcja powinny dać sobie zadawalająco radę.

Po drugie, gorzej sytuacja wygląda, gdy mamy do czynienia z niezabezpieczoną przez impregnat powierzchnią. Dlatego, że oleje są tłuste, nierozpuszczalne w wodzie i bardzo szybko są wchłaniane przez kostkę brukową. Przypomnijmy, że wyroby betonowe mają stosunkowo wysoką nasiąkliwość oraz ich struktura jest porowata. Dlatego jednym z najważniejszych czynników jest szybka reakcja, chociaż i ona nie daje pewności, że plama zostanie usunięta w 100%.

Dodatkowo bardzo ważnym czynnikiem jest chemia czyszcząca. Profesjonalny preparat czyszczący plamy olejowe, poradzi sobie skuteczniej z plamą olejową niż zwykły płyn do mycia naczyń. Warto zaznajomić się z naszymi produktami, gdyż w naszej ofercie posiadamy renomowanych producentów chemii czyszczącej. Polecamy preparaty: Dynasil, Specialchem, Nanostone. Proponujemy preparaty w korzystnych cenach, w ekonomicznych opakowaniach. W naszym sklepie internetowym, bezpiecznie, bez wychodzenia z domu zrobisz zakupy. Zakupiony towar dostarczają renomowane firmy kurierskie.

Warto zaznaczyć również, iż z krytycznymi, dużymi powierzchniami zabrudzeń warto zwrócić się do profesjonalnej firmy czyszczącej, które oprócz profesjonalnej chemii czyszczącej posiada odpowiedni sprzęt. Ciekawe informacje na temat czyszczenia plam olejowych można również znaleźć tutaj.