Filtry

W sytuacji, gdy jest potrzebny środek do usuwania rdzy, wykwitów, czy śladów po cemencie mamy do czynienia z mało estetycznymi zabrudzeniami. Rdzawe zabrudzenia, czy wykwity niewątpliwie szpecą  podjazdy, kostkę brukową, powierzchnie betonowe czy płyty tarasowe.

Na wstępie wytłumaczmy sobie czym są rdzawe zabrudzenia, czy wykwity. Powyższe zabrudzenia należą do zabrudzeń nieorganicznych. Bardzo często występują w ogrodach. Wykwity dodatkowo można podzielić na solne oraz wapienne. O ile wykwity wapienne można zaliczyć do naturalnego procesu związanego z dojrzewaniem betonu, o tyle wykwity solne są związane z reakcją soli z wodą. Rdza natomiast najczęściej jest wynikiem reakcji wody z żelazem. Żelazo znajduje się np. w nawozie do trawników lub po prostu woda jest zażelaziona.

Wszystkie powyższe zabrudzenia należy usuwać preparatami kwaśnymi. Profesjonalny środek do usuwania rdzy, wykwitów, czy śladów po cemencie powinien poradzić sobie dużo lepiej, niż te zakupione w markecie.

W naszej ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzeni i najlepsi producenci środków czyszczących oraz impregnatów. Oferujemy marki: Dynasil, Specialchem, Nanostone i wielu innych godnych polecenia. Środki czyszczące można nabyć w formie koncentratu lub produktu gotowego do użycia.

Pamiętajmy o tym, że przed użyciem każdego preparatu należy zapoznać się z zaleceniami producenta. Zaleceń producenta należy przestrzegać! Należy stosować okulary ochronne i rękawice.

Warto zapoznać się z artykułem „Jak wyczyścić kostkę brukową po remoncie? Usuwanie farby i cementu z kostki brukowej i innych zabrudzeń pobudowlanych„. Informacje o genezie powstawania wykwitów wapiennych można znaleźć tutaj.