Filtry

Usuwanie plam olejowych, sadzy i tłuszczów z powierzchni kamienia naturalnego to mało przyjemna praca, ale konieczna dla dalszego utrzymania walorów estetycznych. Najczęściej spotykanymi zabrudzeniami są plamy z oleju silnikowego na podjazdach, tłuste plamy pochodzące z grilli na tarasach, plamy z olejów hydraulicznych na placach manewrowych w firmach oraz również te znajdujące się w domach.

Po pierwsze należy pamiętać, że kamienie naturalne mają różną chłonność. Łatwiej i skuteczniej usuwa się tłuste plamy z powierzchni niskochłonnych kamieni naturalnych. Trudniej wygląda usuwanie plam olejowych na chłonnych kamieniach. W tej sytuacji należy zakupić specjalistyczny preparat, bez którego trudno będzie sobie poradzić w procesie czyszczenia plam na kamieniach naturalnych.  Środki czyszczące usuwające tłuste plamy mają odczyn zasadowy, gdyż zasada ma właściwości odtłuszczające. W naszej ofercie produktowej posiadamy preparaty wyłącznie renomowanych producentów: Dynasil, Nanostone, Specialchem, itp. Oferowane produkty są nie tylko skuteczne, ale również korzystne cenowo. W ofercie znajdują się zarówno produkty gotowe do użycia jak i koncentraty.

Po drugie oprócz odpowiedniego środka odtłuszczającego w usuwaniu plam olejowych liczy się czas reakcji od powstania zabrudzenia. Czynnik reakcji jest jednym z najważniejszych w procesie usuwania tego typu zabrudzeń.  Im starsza tłusta plama tym zwiększa się ryzyko niepowodzenia.

Dodatkowo należy skupić się na tym, aby nie powiększyć plam olejowych. Bezpośrednio po zauważeniu powstałej plamy należy ją zasypać sorbentem. Następnie po wchłonięciu zanieczyszczenia należy ostrożnie zebrać zanieczyszczony sorbent.

W sytuacji dużych i widocznych plam bezpiecznym jest skorzystanie z firmy czyszczącej, która oprócz skutecznych środków czyszczących posiada specjalistyczny sprzęt czyszczący. Podsumowując należy pamiętać, że tłuste plamy są bardzo kapryśne podczas jej usuwania. Aby skutecznie usunąć plamę olejową musi być spełnionych wiele czynników. Dlatego należy działać szybko i przemyślanie. Więcej o usuwaniu tłustych plam wewnątrz znajdziesz tutaj.