Filtry

Usuwanie wykwitów, śladów po cemencie i rdzy na kamieniu naturalnym to bardzo wymagająca praca. Przed przystąpieniem do prac czyszczących należy zwrócić uwagę na jakim rodzaju kamienia naturalnego przyszło nam pracować.

W wykorzystywanych materiałach budowlanych występują kamienie o dużej odporności chemicznej oraz wrażliwych chemicznie. Kamienie naturalne odporne chemicznie to przede wszystkim granit, bazalt, gnejs, otoczki. Następnie kamienie naturalne wrażliwe chemicznie to przede wszystkim piękne marmury, piaskowiec itp.

Środki czyszczące usuwające wykwity, ślady po cemencie i rdzy są preparatami opartymi na kwasach. Środki o odczynie kwaśnym w naszej ofercie są sprzedawane zarówno w koncentratach jak i jako produkty gotowe do użycia. W naszym asortymencie posiadamy najlepszych producentów w swojej branży. Polecanymi przez nas markami są: Dynasil, Specialchem, Nanostone oraz inni.

Ślady po cemencie to najczęściej zabrudzenie pobudowlane, po remontowe. Usuwanie śladów po cemencie należy przeprowadzić w bardzo przemyślany sposób. Często powyższe zabrudzenie powstaje przez niedopatrzenie ze strony człowieka. Natomiast wykwity, czyli białe plamy na kamieniu to naturalnie występujące zjawisko. Powstały wykwit to na pewno zakłóca estetykę  kamienia, ale nie zmienia jego właściwości, w tym wytrzymałości.

Najczęściej rdza na kamieniu naturalnym występuje w pobliżu trawników, przy miejscach poboru wody. Powstała rdza to reakcja kamienia z występującym w wodzie lub nawozie żelazem.

Usuwanie powyższych zabrudzeń wiąże się z precyzyjnym wykonywaniem zaleceń producenta oraz zachowaniem środków ostrożności. Powyższe zabrudzenia kwalifikują się również do przekazania ich realizacji firmie czyszczącej, która posiada odpowiedni sprzęt oraz wiedzę . Dodatkowe informację jak usuwać wykwity można znaleźć również tutaj.