Kostka brukowa

Glow - impregnat do kostki brukowej

Autor Marcin Malak
Marcin Malak17.11.20236 min.
Glow - impregnat do kostki brukowej

Impregnat Glow to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych środków do zabezpieczania kostki brukowej. Jego głównym zadaniem jest ochrona nawierzchni kostkowej przed wodą, plamami, zabrudzeniami i wykwitami solnymi. Stosując impregnat Glow regularnie, można znacząco wydłużyć żywotność kostki brukowej i zapobiec jej przedwczesnemu niszczeniu. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o specyfice działania, zastosowaniu i właściwościach impregnatu Glow.

Kluczowe wnioski:

 • Impregnat Glow skutecznie zabezpiecza kostkę brukową przed czynnikami zewnętrznymi i wydłuża jej żywotność.
 • Łatwy w użyciu - wystarczy regularnie smarować nim powierzchnię co ok. 1-2 lata.
 • Nadaje kostce połysk i wzmacnia kolory.
 • Chroni przed plamami, brudem, solą i mchami.
 • Kosztuje ok. 80-150 zł za opakowanie w zależności od pojemności.

Skład i działanie impregnatu Glow do kostki brukowej

Impregnat Glow to preparat na bazie żywic silikonowych rozpuszczonych w rozpuszczalnikach organicznych. W swoim składzie zawiera m.in. ksylen i etylobenzen. Dzięki specjalnie opracowanej formule, impregnat głęboko wnika w strukturę kostki brukowej, nie zamykając jej porów. Tworzy na powierzchni kostki niewidzialną warstwę ochronną, która zapobiega wnikaniu wody i innych zanieczyszczeń.

Impregnat Glow działa w kilku kierunkach. Przede wszystkim zabezpiecza kostkę przed szkodliwym działaniem wody, która może powodować rysy i pęknięcia w materiale. Dzięki hydrofobowym właściwościom preparatu, woda po prostu spływa po zaimpregnowanej powierzchni, zamiast w nią wsiąkać. Impregnat zapobiega również przenikaniu brudu, który często osadza się w porach kostki.

Co więcej, Glow chroni kostkę brukową przed rozwojem mchów i glonów. Substancje zawarte w preparacie hamują wzrost tych organizmów. Regularne stosowanie impregnatu pozwala zachować estetyczny wygląd kostki brukowej na długie lata.

Jak działa impregnat Glow?

Impregnat Glow wnika w pory kostki brukowej i pozostawia na jej powierzchni cienką warstwę ochronną, która nie zamyka całkowicie porów. Dzięki temu kostka może normalnie "oddychać", a wilgoć z jej wnętrza może się ulatniać. Jednocześnie warstwa ochronna zapobiega przedostawaniu się do środka kostki wody, brudu, soli i innych zanieczyszczeń z zewnątrz.

Specjalne dodatki w składzie Glow gwarantują, że powierzchnia kostki pozostaje gładka i jednolita. Nie powstają na niej ciemne plamy czy wykwity. Kolor kostki pozostaje niezmieniony, a nawet może stać się bardziej intensywny.

Jak stosować impregnat Glow do zabezpieczenia kostki brukowej?

Aby prawidłowo zastosować impregnat Glow, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim, preparat nakłada się na czystą i suchą powierzchnię kostki brukowej. Wszelkie zabrudzenia i osady należy wcześniej usunąć, np. przy pomocy myjki ciśnieniowej. Kostka musi być całkowicie sucha, w przeciwnym razie impregnat nie zadziała prawidłowo.

Impregnat Glow nanosi się za pomocą pędzla z miękkim włosiem, wałka malarskiego lub metodą natryskową. Nie zaleca się używania twardych szczotek, które mogą porysować kostkę. Preparat nakłada się obficie i równomiernie na całą powierzchnię. Nadmiar produktu należy zebrać np. zwilżoną szmatką.

Ważne jest, aby impregnat wniknął w pory kostki, a nie zastygł na jej powierzchni. Dlatego zabieg najlepiej przeprowadzać przy temperaturze powyżej +5°C. Niższa temperatura może powodować, że preparat będzie wolniej schnąć.

Kostkę impregnowaną Glow można użytkować już po 24 godzinach od naniesienia preparatu. Pełne właściwości hydrofobowe uzyskuje się po 5-7 dniach.

Czytaj więcej: Impregnat z efektem mokrej kostki – Jak działają, aby uzyskać efekt mokrej kostki?

Ile kosztuje impregnat Glow do kostki brukowej i gdzie kupić?

Impregnat Glow do kostki brukowej dostępny jest w opakowaniach o pojemności 0,25l, 1l oraz 5l. Jego cena w popularnych sklepach budowlanych i internetowych kształtuje się następująco:

 • 0,25l - ok. 25-35 zł
 • 1l - ok. 80-100 zł
 • 5l - ok. 290-350 zł

Największe opakowanie 5l pozwala zaimpregnować ok. 50-70 m2 kostki brukowej i jest najbardziej opłacalne przy impregnowaniu dużych powierzchni np. podjazdów czy parkingów. Mniejsze opakowania 0,25l wystarczą natomiast do zabezpieczenia kostki na tarasie czy działce o powierzchni ok. 4-6 m2.

Impregnat Glow można kupić m.in. w takich sklepach jak Castorama, Leroy Merlin, OBI czy Bricomarche. Jest również dostępny w wielu e-sklepach budowlanych, np. Senhor.pl, MuratorShop.pl czy Sigma-Budmax.pl.

Czy impregnat Glow nadaje połysk kostce brukowej i wzmacnia kolor?

Glow - impregnat do kostki brukowej

Impregnat Glow posiada właściwości, które nie tylko zabezpieczają kostkę brukową, ale również poprawiają jej wygląd. Po nałożeniu preparatu na powierzchni kostki pojawia się delikatny połysk, który sprawia, że cała nawierzchnia prezentuje się efektownie i elegancko.

Co więcej, impregnat Glow potrafi wzmacniać i podkreślać naturalną barwę kostki brukowej. Dzieje się tak dzięki zjawisku mokrego polerowania. Specjalne polimery zawarte w preparacie wypełniają mikronierówności na powierzchni kostki, dzięki czemu odbija ona światło w intensywniejszy sposób. Kolor staje się głębszy i bardziej nasycony.

Impregnat nadaje również kostce brukowej większą odporność na blaknięcie i działanie promieni UV. Dzięki regularnemu stosowaniu Glow kolor kostki może zachować swoją pierwotną intensywność nawet przez kilkanaście lat.

Jak długo chroni impregnat Glow kostkę brukową przed zabrudzeniami?

Z reguły pojedyncze zastosowanie impregnatu Glow zabezpiecza kostkę brukową na okres 1-2 lat. Jednak wiele zależy od rodzaju i intensywności użytkowania nawierzchni. Na trwałość zabezpieczenia mają wpływ takie czynniki, jak:

- natężenie ruchu - warunki atmosferyczne
- obecność soli, piasku, chemikaliów - częstotliwość mycia powierzchni

Przy dużym ruchu, intensywnych opadach i częstym zabrudzeniu okres ochronny może skrócić się do ok. 1 roku. W spokojniejszych lokalizacjach z dala od ruchu ulicznego może wydłużyć się nawet do 2 lat.

Aby zachować właściwości hydrofobowe kostki, zaleca się powtarzać impregnowanie co 1-2 lata. Tylko regularne stosowanie preparatu gwarantuje długotrwałą ochronę przed wodą i zabrudzeniami.

Glow - opinie użytkowników o impregnacie do kostki brukowej

Impregnat Glow cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników. W ocenach podkreślana jest przede wszystkim jego wysoka skuteczność w zabezpieczaniu kostki brukowej. Użytkownicy chwalą łatwość aplikacji preparatu i szybkość jego działania.

"Impregnat Glow sprawdza się idealnie, odkąd zacząłem go stosować na podjeździe, woda z opadów po prostu spływa i nie robi plam. Ogromna satysfakcja."

Klienci doceniają również fakt, że impregnat nie zmienia wyglądu kostki, nie żółknie, ani nie tworzy niepożądanego połysku. Po nałożeniu nawierzchnia wygląda czysto i estetycznie. Dodatkowym atutem jest wzmacnianie koloru kostki.

Nieliczne głosy krytyczne dotyczą przede wszystkim wysokiej ceny impregnatu. Jednak większość użytkowników uważa, że jakość i skuteczność preparatu są warte zainwestowanych pieniędzy.

Podsumowanie

W tym obszernym artykule dowiedzieliśmy się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o impregnacie Glow do kostki brukowej. Poznaliśmy skład i sposób działania tego preparatu, który tworzy na powierzchni kostki hydrofobową warstwę ochronną. Przeczytaliśmy o tym, jak prawidłowo nanosić impregnat, aby zabezpieczyć kostkę brukową na długi czas.

Sprawdziliśmy, ile kosztuje Glow w popularnych sklepach budowlanych i internetowych. Okazało się, że to dosyć opłacalna inwestycja, biorąc pod uwagę wysoką skuteczność tego specyfiku. Poznaliśmy też ciekawe dodatkowe zalety impregnatu, takie jak nadawanie kostce połysku i wzmacnianie jej koloru.

Przekonaliśmy się, że stosując Glow co 1-2 lata, możemy zapewnić kostce brukowej długotrwałą ochronę przed szkodliwym działaniem wody, zabrudzeń i czynników atmosferycznych. To naprawdę świetny sposób na utrzymanie pięknego i trwałego wyglądu nawierzchni brukowej przy domu czy na posesji.

Mam nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci przydatnych i praktycznych informacji na temat impregnatu Glow. Jeśli planujesz zabezpieczyć swoją kostkę brukową - z czystym sumieniem mogę polecić ten sprawdzony specyfik.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

 1. Który impregnat do drewna jest najlepszy? Jaki impregnat do drewna wybrać?
 2. Nowe zasady Czystego Powietrza - rewolucja w dopłatach do pomp ciepła od czerwca!
 3. Jak doświetlić poddasze - lukarny, okna połaciowe i świetliki dachowe
 4. Producent Marki Premium - Lakma
 5. Kamień naturalny - impregnaty
Autor Marcin Malak
Marcin Malak

Będąc ekspertem branży budowlanej dzielę się wiedzą na temat skutecznych metod zabezpieczania betonu, tynków, elewacji przez wpływem czynników atmosferycznych i biologicznych.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły