Nie znaleźliśmy więcej

Nie ma więcej stron do załadowania

Ściany budynków wykonuje się z cegieł lub z ceglanym wykończeniem, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Najlepszym wyborem w takich przypadkach jest impregnat do klinkieru.

Po pierwsze impregnacja z wykorzystaniem sprawdzonych środków chemicznych jest najlepszym sposobem na skuteczną konserwację materiału i przedłużenie jego żywotności. Następnie nasz sklep internetowy oferuje najlepsze propozycje na rynku, pochodzące od sprawdzonych producentów. W asortymencie znajdują się preparaty firmy: ProtectGuard, Aksil, Glow, Qmar, Dynasil, Specialchem czy Nanostone. Część z nich sprawdzi się do odświeżenia wyblakłego koloru czy ochrony wierzchniej warstwy przed olejami. Poszczególne impregnaty z katalogu przeznaczone są do klinkieru, cegły ręcznie formowanej, jak również dachówki ceramicznej czy kostki brukowej. Oferowane środki chemiczne dostępne są w większych opakowaniach, a ich cena jest bardzo przystępna.

Impregnacja cegły klinkierowej

Impregnowanie powierzchni wyrobów budowlanych, w dobie zmieniających się warunków atmosferycznych, sprzyjających wzrostowi glonów, staje się koniecznością. Tylko wówczas materiał będzie rzeczywiście zabezpieczony przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Środki oferowane w naszym asortymencie sprawdzają się w przypadku cegły ręcznie formowanej oraz klinkierowej. Każdy impregnat do klinkieru wykazuje działanie hydrofobowe, dzięki czemu tworzą barierę na warstwie wierzchniej płytki, która uniemożliwia przedostawanie się wody do jej wnętrza oraz zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Impregnat spowalnia porost mikroorganizmów, które z czasem mogą poważnie naruszyć strukturę materiału. W katalogu posiadamy też specjalne oleje, które można stosować w trakcie fugowania płytek, w celu ochrony ich przed zabrudzeniem. Preparat pozostawia na powierzchni estetyczny, błyszczący film. Również wiele informacji można znaleźć w tym artykule.