Wybór projektu

Projekt domu 80 m2 z 3 pokojami na Muratora: Moje miejsce - budowa w dwóch etapach

Autor Natasza Woźniak
Natasza Woźniak24.02.20244 min.
Projekt domu 80 m2 z 3 pokojami na Muratora: Moje miejsce - budowa w dwóch etapach

Projekt domu Moje miejsce z katalogu Murator to interesująca propozycja dla osób, które planują budowę niedużego, ale funkcjonalnego domu. W pierwszym etapie powstaje parterowa część z trzema pokojami o łącznej powierzchni 78 m2. W drugim etapie można zaadaptować poddasze i powiększyć dom do pięciu pokoi. W artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat tego ciekawego projektu domu jednorodzinnego.

Moje miejsce - projekt domu z Katalogu Muratora

Projekt domu Moje miejsce to propozycja z Katalogu Muratora, która spodoba się osobom poszukującym niedużego, ale funkcjonalnego domu jednorodzinnego. Autorką projektu jest architekt Małgorzata Cybulska-Marks.

Założeniem projektu jest budowa domu w dwóch etapach. W pierwszym powstaje parterowa część o powierzchni 78 m2 z trzema pokojami i dwuspadowym dachem pokrytym dachówką w kolorze ceglastym. W drugim etapie przewidziano adaptację poddasza i powiększenie domu do pięciu pokoi.

Podstawowe informacje o projekcie Moje miejsce

Parametry domu Moje miejsce po pierwszym etapie budowy przedstawiają się następująco:

 • powierzchnia użytkowa: 78,2 m2
 • kubatura: 559,3 m3
 • liczba pokoi: 3
 • wymiary działki: 21,10 x 17,50 m

Biorąc pod uwagę niewielką powierzchnię, jest to projekt domu idealnie nadający się na wąską działkę budowlaną. Dach dwuspadowy gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni poddasza w razie jego adaptacji w przyszłości.

Układ pomieszczeń na parterze

Wnętrze domu Moje miejsce zaprojektowano w sposób funkcjonalny. Na parterze znajdują się:

 • salon połączony z jasną kuchnią
 • dwie sypialnie
 • łazienka
 • osobna toaleta
 • przedpokój
 • kotłownia

Salon z aneksem kuchennym tworzy przestronne pomieszczenie dzienne. Duże okna od strony ogrodu doświetlają kuchnię. Sypialnie i łazienka zapewniają komfort i prywatność domownikom.

Przykładowy wystrój salonu

Duży, jasny salon połączony z kuchnią można zaaranżować na wiele sposobów. Dobrze sprawdzą się tu zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne meble. Ważne, aby zachować otwartą przestrzeń i poczucie swobody.

Czytaj więcej: Projekt domu 160m² 5 pokoi nieszablonowy katalog Muratora

Wygląd zewnętrzny projektowanego domu Moje miejsce

Elewacja domu utrzymana jest w tradycyjnym stylu. Najbardziej charakterystycznymi elementami są:

daszki osłaniające wejście główne i taras dachówka w kolorze ceglastym
ciemna stolarka okienna dekoracyjne okiennice wykonane z drewna

Dzięki tym detalom dom prezentuje się bardzo urokliwie i przytulnie. Jest to propozycja dla zwolenników tradycyjnej, polskiej architektury.

Możliwość rozbudowy domu Moje miejsce w przyszłości

Projekt domu 80 m2 z 3 pokojami na Muratora: Moje miejsce - budowa w dwóch etapach

Projekt domu Moje miejsce zakłada budowę w dwóch etapach. Oprócz parteru z trzema pokojami, w planach jest adaptacja poddasza, co pozwoli zwiększyć liczbę pokoi do pięciu.

Dach dwuspadowy został zaplanowany w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał strychu. Po adaptacji poddasze zapewni dodatkowe metraże użytkowe.

rozwiązanie to z pewnością docenią rodziny planujące powiększenie liczby domowników w przyszłości. Większa liczba pokoi na poddaszu pozwoli stworzyć np. osobne pokoje dla dzieci.

Przemyślany plan rozwoju domu na przyszłość

Podsumowując, projekt Moje miejsce to przemyślany plan budowy niedużego, 3-pokojowego domu z perspektywą na przyszłość. Rozbudowa poddasza w drugim etapie inwestycji zwiększy metraż domu w miarę potrzeb.

Budowa domu Moje miejsce w dwóch etapach

Budowę domu Moje miejsce można zrealizować w dwóch etapach, co jest bardzo korzystne pod względem finansowym. W pierwszym etapie powstaje część parterowa, w której zamieszkują domownicy. Adaptację poddasza można przeprowadzić później, kiedy pojawią się na nią fundusze i zaistnieje taka potrzeba.

Podsumowanie

Projekt domu Moje miejsce z katalogu Murator to ciekawa propozycja niewielkiego, ale funkcjonalnego domu z trzema pokojami o powierzchni 78 m2. Zaletą tego projektu jest możliwość budowy w dwóch etapach, co pozwala rozłożyć koszty inwestycji w czasie. Już pierwszy etap, czyli wykonanie parteru, daje domownikom w pełni użytkowe mieszkanie. W przyszłości można dobudować piętro i zaadaptować poddasze, zwiększając liczbę pokoi do pięciu.

Podsumowując, Moje miejsce to ciekawy projekt domu z Katalogu Muratora, który sprawdzi się zarówno na start dla młodej rodziny, jak i w przypadku planowanego powiększenia domowników w przyszłości. Dodatkowym atutem są niewielkie wymiary budynku, dzięki czemu można go postawić nawet na wąskiej działce.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Który impregnat do drewna jest najlepszy? Jaki impregnat do drewna wybrać?
 2. Koszt budowy domu pod klucz i bez wykończenia za m² - porównanie cen.
 3. Producent Marki Premium - Lakma
 4. Kamień naturalny - impregnaty
 5. Imprachron - klasyczny impregnat do drewna
Autor Natasza Woźniak
Natasza Woźniak

Jako technolożka drewna specjalizuję się w zagadnieniach zabezpieczania i konserwacji drewnianych powierzchni na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły